10 Zajímavostí o filmu Forrest Gump

zdroj: https://www.flickr.com/photos/daveynin/7157993325
zdroj: https://www.flickr.com/photos/daveynin/7157993325

Zde je několik zajímavostí o filmu Forrest Gump:

Film byl natočen podle stejnojmenného románu Winstona Grooma, který vyšel v roce 1986.

Role Forresta Gumpa byla původně nabídnuta Johnu Travoltovi, ale ten ji odmítl, aby mohl hrát ve filmu „Pulp Fiction“. Do role byl nakonec obsazen Tom Hanks, který za svůj výkon získal Oscara.

Film režíroval Robert Zemeckis, který režíroval také trilogii „Návrat do budoucnosti“ a „Cast Away“.

Ikonické scény běhu ve filmu byly vytvořeny pomocí kombinace speciálních efektů a kamerových triků, přičemž Hanks byl někdy připoután k popruhům a tažen kaskadérem.

Ve filmu se objevuje řada historických událostí, včetně Forrestova setkání s prezidentem Johnem F. Kennedym, jeho účasti ve vietnamské válce a zapojení do skandálu Watergate.

Na soundtracku k filmu jsou klasické rockové písně z 60. a 70. let, včetně hitů skupin The Doors, Creedence Clearwater Revival a Elvise Presleyho.

Film byl kriticky i komerčně úspěšný, celosvětově vydělal přes 677 milionů dolarů a získal šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film, režii a nejlepšího herce pro Toma Hankse.

Filmové ztvárnění mentálního postižení bylo oceňováno pro svou citlivost a přesnost, přičemž Hanks podal v roli postavy s mentálním postižením vybroušený a empatický výkon.

Slavná hláška z filmu: „Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co dostaneš,“ se stala jednou z nejcitovanějších filmových hlášek v historii.

Úspěch filmu vedl k prudkému nárůstu turistického ruchu do míst, kde se film odehrává, včetně Savannah v Georgii, kde se natáčelo mnoho ikonických scén filmu.

Konec – 10 Zajímavostí o filmu Forrest Gump

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné