5 Důvodů Proč Přidat Para Ořechy do Svého Jídelníčku

Brazilské ořechy jsou chutnou a výživově bohatou potravinou, která má řadu zdraví prospěšných účinků. Tyto velké ořechy bohaté chuti pocházejí z amazonského deštného pralesa a v Jižní Americe jsou již tisíce let základní potravinou. V tomto článku se seznámíme s pěti důvody, proč je dobré jíst para ořechy.

Bohaté na živiny

Para ořechy jsou plné živin, včetně selenu, hořčíku, fosforu a vitaminu E. Pouhá jedna unce (28 gramů) brazilských ořechů obsahuje 188 % doporučené denní dávky selenu, minerálu, který podporuje imunitní funkce a chrání před oxidačním stresem. Obsahují také další důležité minerály a vitaminy, které podporují celkové zdraví a pohodu.

Mohou zlepšit zdraví srdce

Brazilské ořechy mají vysoký obsah mononenasycených a polynenasycených tuků, které mohou přispívat ke snižování hladiny cholesterolu a zlepšovat zdraví srdce. Vysoký obsah selenu v para ořeších může také snižovat riziko srdečních onemocnění tím, že snižuje zánět a oxidační stres.

Mohou podpořit funkci mozku

Vysoký obsah selenu v para ořeších může také podpořit funkci mozku a může snížit riziko poklesu kognitivních funkcí. Brazilské ořechy navíc obsahují zdravé tuky a antioxidanty, které mohou chránit mozek před oxidačním poškozením a podporovat kognitivní funkce.

Mohou pomáhat regulovat funkci štítné žlázy

Para ořechy jsou jedním z nejlepších zdrojů selenu, minerálu, který je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy. Dostatečný příjem selenu může pomoci regulovat hormony štítné žlázy a může pomoci předcházet zdravotním problémům souvisejícím se štítnou žlázou, jako je struma a hypotyreóza.

Může podporovat imunitní funkce

Selen je také důležitý pro funkci imunitního systému a může přispět ke snížení rizika infekcí a onemocnění. Brazilské ořechy jsou jedním z nejlepších zdrojů selenu v potravě a jejich pravidelná konzumace může přispět k podpoře imunitních funkcí a snížení rizika onemocnění.

Závěrem lze říci, že para ořechy jsou výživnou a chutnou potravinou, která nabízí řadu zdravotních výhod. Jsou bohaté na živiny, mohou zlepšovat zdraví srdce, posilovat funkci mozku, regulovat funkci štítné žlázy a podporovat imunitní systém. Ať už je jíte jako svačinu nebo je přidáváte do svého oblíbeného receptu, zařazení para ořechů do jídelníčku může přispět k podpoře celkového zdraví a pohody. Dbejte jen na velikost porcí, protože para ořechy mají vysoký obsah kalorií a měly by se jíst s mírou.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné