5 Zajímavých Faktů Kterými Můžete Oslnit u Konverzace

Herci ze seriálu Přátelé stále vydělávají kolem 20 milionů dolarů ročně.

Sitcom Přátelé zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Friends_actors_montage.jpg
Sitcom Přátelé zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Friends_actors_montage.jpg

Když seriál skončil, herci z populárního televizního pořadu Přátelé si vyjednali práva na syndikaci. To znamená, že dostávají procenta z příjmů (dvě procenta) z repríz vysílaných ve všech vysílacích společnostech. Vzhledem k tomu, že tento oblíbený seriál stále vydělává kolem jedné miliardy dolarů, Courteney Coxová, David Schwimmer, Jennifer Anistonová, Lisa Kudrowová, Matt LeBlanc a Matthew Perry si každý rok vydělají velké peníze za to, že nedělají nic – odhaduje se, že 20 milionů dolarů.

Krávy ročně zabijí více Američanů než žraloci.

Kráva
Kráva

Žraloci sice ročně kosnou asi 53 lidí, ale jen jedno z těchto kousnutí končí smrtí. Naproti tomu krávy zabijí ročně asi 20 lidí.

Novorozenci nemají kolena.

Novorozeně a rodič sdílejí okamžik lásky
Novorozeně a rodič sdílejí okamžik lásky

Tato teorie je pravdivá jen z půlky, protože děti ve skutečnosti mají kolenní čéšky, když se narodí. Ta kolena prostě ještě nejsou ztvrdlá a zůstávají měkkou chrupavkou po celé dětství, dokud se nakonec nezmění v kost.

Gepardi nedokáží řvát

Gepard
Gepard

Gepardi neumějí řvát, ale mohou vrčet, mňoukat, syčet, štěkat a vrčet. Tento typ chování se velmi podobá chování domácích koček, které chováme v našich domovech.

Francie má tucet časových pásem.

Francouzská vlajka
Francouzská vlajka

Země s nejrozsáhlejším územím, Rusko, se rozkládá v 11 různých časových pásmech. Avšak nejvíce jich má technicky vzato Francie, a to 12, ale to je dáno tím, že její území je rozptýleno v různých částech světa. Na druhém místě jsou Spojené státy, ale ne všechna časová pásma jsou obydlená. 5 Zajímavých Faktů.

Konec – 5 Zajímavých Faktů

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné