6 Zajímavostí Kterými Můžete Oslnit v Konverzaci

Některé planety produkují diamantový déšť.

Diamanty
Diamanty

Saturn a Jupiter jsou plynné obří planety, na kterých se vyskytuje skutečně jedinečná forma počasí. Nedávno vědci zjistili, že v jejich atmosférách se nachází velké množství uhlíku. Když do uhlíkových sazí udeří blesk, ztvrdnou na grafit a padají dolů, kde je tlak atmosféry dále zpevňuje, až se z nich stane… diamant! Při bouřích na těchto planetách mohou doslova pršet diamanty o průměru až jednoho centimetru.

Žraloci mohou žít až pět století.

Grónsko
Grónsko

Žraloci grónští patří k nejstarším žijícím živočichům na světě. Vědci provedli uhlíkové datování žraloka grónského, který byl uloven v roce 2014, a zjistili, že je starý přibližně 392 let. Další testy odhalily, že naši rybí přátelé mohou být staří až 500 let. Ano, to by znamenalo, že naši geriatričtí přátelé by žili v době, kdy Leonardo da Vinci namaloval „Monu Lisu“.

Existuje město, které je celé pod kamenem

Setenil de Las Bodegas
Setenil de Las Bodegas

Pokud vás někdy někdo obvinil, že žijete „pod kamenem“, ve španělském Setenil de Las Bodegas se budete cítit jako doma. Mnoho z 3 000 obyvatel tohoto malého městečka žije, pracuje a baví se v soutěsce pod obrovským skalním výběžkem, kde jsou domy zabudovány přímo do skály. Ta poskytuje takové útočiště, že se historici domnívají, že tuto oblast obývají lidská sídla již od doby kamenné.

V Bermudském trojúhelníku není o nic větší pravděpodobnost záhadného zmizení než kdekoli jinde.

Bermudský trojúhelník
Bermudský trojúhelník

Této oblasti v severním Atlantiku se také říká „Ďáblův trojúhelník“, protože se jedná o oblast oceánu, která se rozkládá mezi cípem Floridy, Bermudami a Portorikem. Předpokládá se, že zdánlivě pohlcuje lodě a letadla. Již Kryštof Kolumbus hlásil podivné jevy, například ohnivé koule na obloze (ukázalo se, že to byl pád meteoritu).

Historici, vědci a americká pobřežní stráž však prokázali, že v bermudském trojúhelníku nemají lodě větší pravděpodobnost zmizení než kdekoli jinde v oceánu. Mnohá dřívější zmizení byla demystifikována, protože byly objeveny pozůstatky četných vraků nebo vysvětlena tehdejšími povětrnostními podmínkami v oblasti.

Patent na požární hydrant se ztratil při požáru.

Požární hydrant
Požární hydrant

Patent na požární hydrant je připsán Fredericku Graffovi staršímu, který byl na počátku 19. století hlavním inženýrem filadelfských vodáren. Bohužel pro Graffa staršího byl patent zničen, když v roce 1836 vyhořel patentový úřad ve Washingtonu, D.C. Po 100 letech vynalezl hydrant vysloužilý hasič George Sigelakis poté, co selhával při příliš mnoha kritických situacích.

Jeden muž přežil dvě atomové bomby.

Hirošima
Hirošima

Tsutomu Yamaguchi přežil oba jaderné útoky na Japonsko, když na něj USA během druhé světové války shodily atomové bomby. Jamaguči, který byl 6. srpna 1945 vyslán do Hirošimy na služební cestu, viděl, jak USA svrhly první atomovou bombu. Jako zázrakem přežil s popáleninami v obličeji a na rukou, ale dostal se domů do Nagasaki. O tři dny později dopadla druhá atomová bomba a srovnala Jamagučiho dům se zemí. Protože jeho rodina byla venku a sháněla masti na ošetření již existujících popálenin, byla v bezpečí v tunelu a jako zázrakem také přežila.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné