7 Faktických Informací o Populárním Filmu Nedotknutelní

7 Faktických Informací o Populárním Filmu Nedotknutelní
7 Faktických Informací o Populárním Filmu Nedotknutelní

„Nedotknutelní“ je francouzský komediálně-dramatický film z roku 2011, který se stal celosvětovou senzací. Vypráví o nepravděpodobném přátelství mezi bohatým kvadruplegikem Philippem a Drissem, jeho pečovatelem z chudinské čtvrti. Zde je několik zajímavých a zábavných faktů o filmu:

„Film Intouchables je natočen podle skutečného příběhu. Film byl inspirován životem Philippa Pozzo di Borga, francouzského podnikatele, který se stal kvadruplegikem po nehodě při paraglidingu, a jeho alžírského pečovatele Abdela Selloua.

Oba hlavní představitelé filmu, François Cluzet (Philippe) a Omar Sy (Driss), spolu nikdy předtím nepracovali. Cluzet byl etablovaný francouzský herec, zatímco Sy byl v té době poměrně neznámý. Jejich vzájemná chemie na plátně však byla nepopiratelná a oba herci za své výkony sklidili uznání kritiky.

Film byl ve Francii kasovním trhákem a celosvětově vydělal přes 426 milionů dolarů. Stal se druhým nejvýdělečnějším francouzským filmem všech dob, hned za filmem „Vítejte na paloučku“.

Soundtrack filmu obsahuje směs klasické hudby, jazzu a soulu. Jednou z výrazných písní je „September“ od Earth, Wind & Fire, která hraje během památné scény, kdy Driss učí Philippa tančit.

„Film Intouchables byl kontroverzní, někteří kritici ho obviňovali z udržování rasových stereotypů. Mnozí jiní však film chválili za jeho pozitivní poselství o přátelství a za ztvárnění postavy postiženého člověka způsobem, který je respektující a zároveň zábavný.

Film se dočkal remaku v několika zemích včetně Spojených států (jako „The Upside“ s Bryanem Cranstonem a Kevinem Hartem v hlavních rolích) a Indie (jako „Oopiri“). Původní francouzská verze však zůstává nejoblíbenější a nejúspěšnější.

Film „Intouchables“ byl nominován na řadu cen, včetně Césara za nejlepší film a Zlatého glóbu za nejlepší cizojazyčný film. Omar Sy získal Césara za nejlepší mužský herecký výkon v roli Drisse a stal se tak prvním černošským hercem, který tuto cenu v její historii získal.

Závěr – 7 Faktických Informací o Populárním Filmu Nedotknutelní

Celkově jsou Intouchables srdceryvným a inspirativním filmem, který si získal srdce diváků po celém světě. Jeho povznášející poselství o přátelství a přijetí spolu s hvězdnými hereckými výkony a nezapomenutelným soundtrackem z něj činí skutečnou klasiku moderní kinematografie.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné