7 Faktů o Legendárním Filmu Kmotr

7 Faktů o Legendárním Filmu Kmotr
7 Faktů o Legendárním Filmu Kmotr

„Kmotr“ je jedním z nejkultovnějších filmů v dějinách kinematografie a je stále oslavován pro své nezapomenutelné postavy, strhující děj a mistrovskou režii. Zde je několik zajímavých a zábavných faktů o filmu:

Marlon Brando v roli Vita Corleoneho je všeobecně považován za jednoho z nejlepších herců v dějinách filmu, ale nebyl první volbou pro tuto roli. Mezi dalšími zvažovanými herci byli Laurence Olivier, Ernest Borgnine a Orson Welles.

Scéna, v níž se po klíně Vita Corleoneho prochází jeho kočka, nebyla původně ve scénáři, ale Brando našel na pozemku Paramountu toulavou kočku a rozhodl se ji do scény zakomponovat. Kočičí vrnění nakonec přehlušilo některé Brandovy dialogy, takže zvuk musel být později znovu nahrán.

Film režíroval Francis Ford Coppola, kterému tehdy bylo pouhých 31 let. Se studiem se střetl kvůli obsazení několika klíčových rolí, ale nakonec dosáhl svého a stal se jedním z nejslavnějších režisérů v historii Hollywoodu.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné