8 Zajímavých Faktů o filmu Vykoupení z věznice Shawshank

8 Zajímavých Faktů o filmu Vykoupení z věznice Shawshank
8 Zajímavých Faktů o filmu Vykoupení z věznice Shawshank

„Film Vykoupení z věznice Shawshank je všeobecně považován za jeden z nejlepších filmů všech dob a v průběhu let se stal kultovním. Zde je několik zajímavých faktů o filmu:

Film je natočen podle novely Stephena Kinga „Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank“. King však prodal práva na film za pouhých 5 000 dolarů a šek nikdy nevyplatil. Když chtěl později režisér Frank Darabont adaptovat další Kingovo dílo, „Zelenou míli“, musel zaplatit mnohem vyšší cenu.

Role Andyho Dufresna byla původně nabídnuta Tomu Hanksovi, ale ten ji odmítl, aby mohl pracovat na filmu „Forrest Gump“. Místo něj byl obsazen Tim Robbins, který podal vynikající výkon a vysloužil si nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Film se v roce 1994, kdy byl uveden do kin, nestal kasovním trhákem, ale pomalu si získával popularitu díky ústnímu podání a domácím videopůjčovnám. Dnes je považován za klasiku a na IMDb má hodnocení 9,3, což z něj činí nejlépe hodnocený film na této webové stránce.

Slavnou scénu, kdy Andy hraje z vězeňských reproduktorů duet z Figarovy svatby, ve skutečnosti předvedl sám Robbins. Skladbu se naučil hrát na klavír speciálně pro tento film.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné