Co Jsou To Šikmé Břišní Svaly?

Co Jsou To Šikmé Břišní Svaly?
Co Jsou To Šikmé Břišní Svaly?

Šikmé břišní svaly jsou skupinou svalů na bocích břicha. Existují dvě skupiny šikmých svalů: vnější šikmé svaly, které jsou nejzevnější vrstvou, a vnitřní šikmé svaly, které se nacházejí pod vnějšími šikmými svaly.

Šikmé svaly hrají klíčovou roli při mnoha pohybech, včetně kroucení a ohýbání trupu. Jsou důležité pro sílu a stabilitu jádra a hrají také roli při podpírání dolní části zad a boků při pohybech, jako je zvedání těžkých předmětů.

Vnější šikmé svaly probíhají šikmo po stranách trupu a jsou zodpovědné za otáčení trupu a jeho ohýbání do stran. Vnitřní šikmé svaly probíhají šikmo vzhůru po stranách trupu a jsou zodpovědné za rotaci trupu a jeho ohýbání do stejné strany.

Silné šikmé svaly mohou zlepšit držení těla, snížit riziko bolesti a zranění dolní části zad a zvýšit celkovou sílu a stabilitu jádra. Mezi cviky zaměřené na šikmé břišní svaly patří variace bočních prken, ruské otočky, sklapovačky na kole a dřevorubecké cviky.

Jako každá svalová skupina mohou být i šikmé svaly náchylné ke zranění, pokud nejsou správně trénovány. Mezi nejčastější zranění patří natažení a natržení, k nimž může dojít v důsledku přetížení nebo nesprávné formy při cvičení. Abyste předešli zranění, je důležité se před cvičením řádně zahřát a při cvicích zaměřených na šikmé svaly používat správnou formu.

Závěr – Šikmé břišní svaly

Celkově jsou šikmé svaly důležitou svalovou skupinou, která by neměla být při kondičním tréninku zanedbávána. Zařazením cviků zaměřených na šikmé břišní svaly mohou jedinci zlepšit svou sílu, stabilitu a rozsah pohybu. Je důležité cvičit šikmé svaly správně a se správnou formou, aby se snížilo riziko zranění a dosáhlo se maximálních výsledků. Silné a zdravé šikmé svaly mohou zlepšit celkovou sílu jádra, snížit riziko bolesti dolní části zad a zranění a zlepšit celkovou sportovní výkonnost.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné