Extra Panenský Olivový Olej – 6 Důvodů Proč Jej Přidat do Jídelníčku

Extra panenský olivový olej (EPOO) je nezbytnou součástí středomořské stravy a pro své chuťové a zdravotní účinky se používá již po staletí. Získává se z prvního lisování oliv za studena, takže se jedná o čistý a nerafinovaný olej. EPOO je bohatý na antioxidanty a zdravé tuky, což z něj činí potravinu prospěšnou pro srdce. Zde je pět důvodů, proč byste měli zvážit zařazení extra panenského olivového oleje do svého jídelníčku:

Podporuje zdraví srdce

Extra panenský olivový olej je bohatým zdrojem zdravých mononenasycených tuků, které pomáhají snižovat hladinu LDL neboli „špatného“ cholesterolu v krvi. Vysoká hladina LDL cholesterolu může zvyšovat riziko srdečních onemocnění. Studie ukazují, že nahrazení nasycených tuků zdravými mononenasycenými tuky, které jsou obsaženy v EpOO, může pomoci snížit riziko srdečních onemocnění.

Extra Panenský Olivový Olej - 6 Důvodů Proč Jej Přidat do Jídelníčku
Extra Panenský Olivový Olej – 6 Důvodů Proč Jej Přidat do Jídelníčku

Protizánětlivé vlastnosti

EVOO obsahuje polyfenoly a další antioxidanty, které pomáhají snižovat záněty v těle. Zánět je spojen s mnoha chronickými onemocněními, včetně srdečních chorob, rakoviny a artritidy. Díky svým protizánětlivým vlastnostem je EVOO zdravým doplňkem stravy, zejména pokud se používá jako náhrada nezdravých tuků, jako je máslo.

Pomáhá předcházet rakovině

EVOO je bohatá na antioxidanty, které pomáhají chránit tělo před volnými radikály, které mohou poškozovat buňky a zvyšovat riziko vzniku rakoviny. Některé studie naznačují, že kyselina olejová obsažená v EVOO může pomáhat předcházet rakovině prsu.

Podporuje zdraví mozku

Zdravé tuky obsažené v EVOO prospívají nejen vašemu srdci, ale také mozku. Výzkumy ukazují, že konzumace EVOO může přispět ke zlepšení kognitivních funkcí a snížit riziko zhoršení kognitivních funkcí souvisejících s věkem.

Může pomoci při hubnutí

EVOO má vysoký obsah zdravých tuků, které vám pomohou udržet pocit sytosti a spokojenosti. Bylo prokázáno, že lidé, kteří konzumují EVOO jako součást zdravé stravy, častěji hubnou než ti, kteří ji nekonzumují. Zdravé tuky obsažené v EVOO mohou také pomoci zlepšit citlivost na inzulín, což může přispět ke snížení rizika cukrovky 2. typu.

Závěrem lze říci, že extra panenský olivový olej je neuvěřitelně zdravá potravina, která nabízí řadu výhod pro vaše celkové zdraví. Jeho zdraví prospěšné tuky pro srdce, protizánětlivé vlastnosti a vysoký obsah antioxidantů z něj činí nezbytný doplněk každého jídelníčku. Zařazení EVOO do vašeho jídelníčku může zlepšit vaše zdraví a pohodu mnoha způsoby, ať už ho používáte při vaření nebo jako zálivku na salát.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné