Nejlepší filmy všech dob – TOP 8 Legendárních děl

Filmy mají moc přenést nás do jiných světů, vyvolat v nás řadu emocí a ovlivnit nás natrvalo. Každý má své oblíbené filmy, které s radostí sleduje znovu a znovu. Zde je pár mistrovských děl, které patří mezi nejlepší filmy všech dob:

Kmotr (1972)

Toto klasické kriminální drama režiséra Francise Forda Coppoly je všeobecně považováno za jeden z nejlepších filmů, které kdy byly natočeny. Vypráví příběh rodiny Corleonů a jejich zapojení do organizovaného zločinu v New Yorku.

Policejní čepice - Nejlepší filmy všech dob
Policejní čepice – Nejlepší filmy všech dob

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

V tomto silném dramatu natočeném podle novely Stephena Kinga hrají Tim Robbins a Morgan Freeman dva vězně ve vězení, mezi nimiž vznikne nepravděpodobné přátelství. Je to příběh o naději, vytrvalosti a lidském duchu.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Tento nadčasový hudební fantasy film okouzlil celé generace svými barvitými postavami, chytlavými písněmi a kouzelným světem země Oz. Vypráví příběh Dorotky a její cesty za nalezením cesty domů.

Grogu ze Star Wars universe, některými jmenován "Baby Yoda" - Nejlepší filmy všech dob
Grogu ze Star Wars universe, některými jmenován „Baby Yoda“ – Nejlepší filmy všech dob

Star Wars (1977)

Původní film Star Wars, známý také jako Epizoda IV: Nová naděje, způsobil revoluci ve sci-fi filmech a dal vzniknout sérii, která pokračuje dodnes. Vypráví příběh Luka Skywalkera a jeho boje proti zlému Impériu.

Titanic (1997)

V tomto epickém romantickém katastrofickém filmu režiséra Jamese Camerona se v hlavních rolích pasažérů nešťastné lodi objevili Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Je to příběh o lásce, tragédii a lidských obětech jedné z nejslavnějších námořních katastrof v historii.

Forrest Gump (1994)

Srdceryvné drama s Tomem Hanksem v roli Forresta Gumpa, prostého muže, který se ocitne uprostřed nejdůležitějších událostí americké historie. Je to příběh o lásce, přátelství a síle vytrvalosti.

"Jeden prsten, který jim všem vládne, jeden prsten, který je najde, jeden prsten, který je všechny přivede a v temnotě spoutá." credit: J. R. R. Tolkien, The Fellowship of the Ring, 1954, chapter 2
„Jeden prsten, který jim všem vládne, jeden prsten, který je najde, jeden prsten, který je všechny přivede a v temnotě spoutá.“ ZDROJ a nesmírný respekt: J. R. R. Tolkien, The Fellowship of the Ring, 1954, chapter 2

Trilogie Pána prstenů (2001-2003)

Trilogie natočená podle klasických fantasy románů J. R. R. Tolkiena nás v režii Petera Jacksona zavede na epickou cestu Středozemí. Je to příběh plný dobrodružství, hrdinství a boje mezi dobrem a zlem.

Temný rytíř (2008)

V tomto superhrdinském filmu režiséra Christophera Nolana se představí Christian Bale jako Batman a Heath Ledger jako Joker. Je to temné, drsné a intenzivní pojetí postavy Batmana, které se zabývá tématy spravedlnosti, morálky a šílenství.

Závěr – Nejlepší filmy všech dob

Filmy mají moc nás inspirovat, bavit a hluboce dojímat. Od klasických dramat a muzikálů po epická dobrodružství a sci-fi trháky – každý má své oblíbené filmy, které mají v jeho srdci zvláštní místo.

Tyto filmy nepřestávají okouzlovat diváky všech věkových kategorií a budou tak činit i v příštích letech.

Našli jste v seznamu film, který podle vás patří mezi nejlepší filmy všech dob?

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné