Sarajevo, Krásy Hlavního Města Bosny a Hercegoviny

Sarajevo
Sarajevo

Sarajevo, hlavní město Bosny a Hercegoviny, je město s bohatou a složitou historií. Leží v údolí obklopeném nádhernými horami a je známé svou multikulturností, úžasnou architekturou a vynikající kuchyní.

Jednou z nejznámějších památek Sarajeva je Sebiljova fontána, která se nachází v centru města. Je symbolem osmanského dědictví města a je obklopena nádhernými budovami z osmanské éry.

Arcivévoda František Ferdinand

Další oblíbenou sarajevskou atrakcí je Latinský most, který je místem, kde byl v roce 1914 spáchán atentát na rakouského arcivévodu Františka Ferdinanda, který odstartoval první světovou válku. Dnes je most oblíbenou turistickou atrakcí a nachází se na něm muzeum, které vypráví příběh atentátu a jeho následků.

Sarajevo je také známé svou úžasnou architekturou, v níž se mísí osmanský, rakousko-uherský a komunistický styl. Gazi Husrev-begova mešita, která byla postavena v 16. století, je ohromující ukázkou osmanské architektury, zatímco Národní muzeum Bosny a Hercegoviny je vynikajícím příkladem rakousko-uherské architektury.

Sarajevo
Sarajevo

Kromě bohaté historie a úchvatné architektury se Sarajevo může pochlubit také živou kulturní scénou. Ve městě se nachází řada muzeí, uměleckých galerií a divadel a během roku se zde koná řada festivalů a akcí.

Sarajevský filmový festival

Jednou z nejoblíbenějších akcí v Sarajevu je Sarajevský filmový festival, který se koná vždy v srpnu a na kterém se promítají nejlepší filmy z Bosny a Hercegoviny i z celého světa. Ve městě se během roku koná také řada hudebních festivalů, včetně Sarajevského jazzového festivalu a Sarajevského mezinárodního hudebního festivalu.

Sarajevo je také známé svou vynikající kuchyní, která nabízí řadu vydatných jídel a místních specialit. Mezi nejoblíbenější bosenská jídla patří čevapi, burek a dolma.

V neposlední řadě je Sarajevo městem, které lze snadno prozkoumat pěšky, protože mnoho z jeho nejoblíbenějších památek se nachází v docházkové vzdálenosti. Ať už se zajímáte o historii, architekturu, kulturu nebo si jen užíváte památky a zvuky pulzujícího města, Sarajevo má každému co nabídnout.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné