TOP 6 Důvodů Proč Jíst Ezekiel Chléb

Chléb Ezekiel je druh chleba, který se vyrábí z naklíčených obilovin a luštěnin, jako je pšenice, ječmen, čočka a sója. Je pojmenován podle biblického verše z knihy Ezechiel, který popisuje recept na chléb. Zde je šest důvodů, proč je dobré jíst chléb Ezechiel.

Vysoký obsah živin

Vyrábí se z naklíčených obilovin a luštěnin, což z něj činí vysoce výživnou potravinu. Naklíčená zrna jsou lépe stravitelná a obsahují více živin než zrna nenaklíčená. Kombinace naklíčeného obilí a luštěnin v chlebu Ezekiel navíc poskytuje kompletní zdroj bílkovin, který je důležitý pro udržení svalové hmoty a celkového zdraví.

Může pomoci při hubnutí

Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny, což může přispět k tomu, že se budete cítit déle sytí a spokojení. To může být prospěšné při hubnutí, protože to může pomoci snížit celkový příjem kalorií.

TOP 6 Důvodů Proč Jíst Ezekiel Chléb
TOP 6 Důvodů Proč Jíst Ezekiel Chléb

Může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi

Vyrábí z naklíčených obilovin a luštěnin, které mají vysoký obsah vlákniny. Bylo prokázáno, že vláknina pomáhá snižovat hladinu cholesterolu tím, že se v trávicím systému váže na cholesterol a zabraňuje jeho vstřebávání do krevního oběhu.

Může pomáhat kontrolovat hladinu cukru v krvi

Má nízký glykemický index, což znamená, že nezpůsobuje rychlý vzestup hladiny cukru v krvi. To může být prospěšné pro osoby s cukrovkou nebo osoby, u kterých hrozí riziko vzniku cukrovky.

Může přispět ke zlepšení zdraví trávicího traktu

Vysoký obsah vlákniny, která může přispět ke zlepšení zdraví trávicího traktu tím, že podporuje růst prospěšných střevních bakterií. Kromě toho může proces klíčení přispět k rozkladu složitých sacharidů, což usnadňuje jejich trávení a snižuje riziko zažívacích potíží.

Závěrem lze říci, že chléb Ezekiel je vysoce výživný chléb, který nabízí řadu zdravotních výhod. Má vysoký obsah živin, nízký obsah lepku, může pomáhat při hubnutí, může pomáhat snižovat hladinu cholesterolu, může pomáhat kontrolovat hladinu cukru v krvi a může přispívat ke zlepšení zdraví trávicího traktu. Ať už si ho vychutnáte jako sendvič nebo toast, zařazení chleba Ezekiel do vašeho jídelníčku může pomoci podpořit celkové zdraví a pohodu. Jen si nezapomeňte vybrat celozrnnou odrůdu bez přidaných cukrů nebo jiných nezdravých přísad.

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné