TOP 7 Nejlepší Letní Festivaly Světa

TOP 7 Nejlepší Letní Festivaly Světa - Tomorrowland
TOP 7 Nejlepší Letní Festivaly Světa – Tomorrowland

Léto je časem oslav a festivaly jsou příležitostí k poznávání různých kultur, hudby a jídla. Zde jsou některé z nejlepších letních festivalů, které můžete navštívit po celém světě.

Festival Glastonbury (Anglie)

Tento legendární hudební festival se koná na venkově v anglickém Somersetu a je považován za jeden z největších festivalů hudby a scénického umění na zelené louce na světě. Festival je oslavou hudby, umění a kultury a nabízí rozmanitou sestavu účinkujících, včetně rockové, indie, hiphopové a elektronické hudby.

La Tomatina (Španělsko)

La Tomatina je festival soubojů o jídlo, který se koná ve španělském městě Bunol a jehož účastníci po sobě házejí přezrálá rajčata v masivním a veselém souboji o jídlo. Festival přitahuje tisíce lidí z celého světa a je jedinečnou oslavou léta.

Edinburgh Fringe Festival (Skotsko)

Edinburgh Fringe Festival je největší umělecký festival na světě a koná se ve skotském Edinburghu. Festival nabízí rozmanitou škálu představení, včetně divadla, komedie, tance a hudby, a přitahuje umělce z celého světa.

TOP 7 Nejlepší Letní Festivaly Světa
TOP 7 Nejlepší Letní Festivaly Světa

Summerfest (USA)

Summerfest je hudební festival, který se každoročně koná v Milwaukee ve státě Wisconsin a je známý jako „největší hudební festival na světě“. Na festivalu vystupují různorodí interpreti, včetně rockové, popové, hiphopové a country hudby, a přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Tomorrowland (Belgie)

Tomorrowland je festival elektronické taneční hudby, který se koná ve městě Boom v Belgii. Festival je proslulý svou neuvěřitelnou produkcí s propracovanými pódii a pyrotechnikou a přitahuje některá z největších jmen ve světě EDM.

San Fermin (Španělsko)

Festival San Fermin se koná ve španělské Pamploně a je proslulý svým Během s býky, při kterém účastníci běží ulicemi pronásledováni býky. Festival je oslavou španělské kultury s hudbou, tancem a jídlem a představuje jedinečný zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

Masopust (USA)

Mardi Gras je festival pořádaný v New Orleans ve státě Louisiana, který je proslulý svými barevnými průvody, hudbou a jídlem. Festival je oslavou kultury, účastníci se oblékají do propracovaných kostýmů a tančí ulicemi za zvuků dechovky.

Závěr

Letní festivaly poskytují jedinečnou příležitost poznat různé kultury, hudbu a jídlo. Ať už hledáte boj o jídlo, masivní hudební festival nebo oslavu kultury, na těchto nejlepších letních festivalech po celém světě si každý najde něco pro sebe. Takže si sbalte kufry, vezměte přátele a připravte se na zážitky z těch nejlepších festivalů, které svět nabízí!

Marie Nováková
Marie Novákováhttps://www.bozskazena.cz
Píše články již sedmým rokem, mezi její koníčky patří lyžování, plavání a volejbal. Tráví čas sledováním filmů a seriálů, je takzvaně "binge-only" fanynka.
SOUVISEJÍCÍ

Nejvíce Populární

Náhodné